1. Łyżka wieloczynnościowa dzielona wraz z instalacją hydrauliczną do ładowarki kołowej HSW 534.

      - rok zakupu urządzenia nowego: 2013 

      - producent: Huta Stalowa Wola

      - wyposażenie na specjalne zamówienie do ładowarki kołowej  534E

     - łyżka 2,6 m3, wieloczynnościowa, dzielona, z zębami

     - posiada instalację hydrauliczną

      - stan techniczny:

        a/ prawie nieużywana (przepracowała ok. 40 godzin)

        b/ sprawna technicznie

  1. Wyładowarka wagonów WW 205M.

      - rok zakupu maszyny nowej:  1988

      - producent: „Zremb” Gliwice

      - wyładowarka wagonów samojezdna szynowa

      - stan techniczny:

        a/ niesprawne sprzęgło podnoszenia pomostu

        b/ sprawny układ jezdny

        c/ olinowanie taśmociągów sprawne (wymienione w 2007 r.)

        d/ nieużywana przez ostatnie 5 lat

        e/ łączna masa urządzenia  ok. 30 ton

Szczegółowych informacji udzieli -  Mistrz ds. gospodarki paliwami i transportu tel. +48 601 518 663 lub 661 453 810

Ofertę należy złożyć lub przesłać w formie elektronicznej do Zamawiającego:

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. , ul. Tysiąclecia 18, 06 – 400 Ciechanów,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.        

w terminie do dnia 15.05.2019r.

Za nami sobotnie spotkanie "Zmień bojler na kaloryfer". Od godziny 16 w Centrum Handlowym Mrówka w Ciechanowie odbywały się otwarte treningi prowadzone przez trenerów Mazovia Pro Activ. Nie zabrakło też pokazu Ciechanowskiej Grupy Karate Kyokuschin. Zainteresowani mogli dokonać analizy składu ciała lub też zasięgnąć fachowej porady w kwestii diety bądź treningu.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom uda się Państwu zmobilizować do regularnych ćwiczeń i pozbyć "bojlera" na brzuchu.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie!

Organizatorami wydarzenia byli PEC Ciechanów, Stowarzyszenie Mazovia ProActiv oraz Centrum Handlowe Mrówka w Ciechanowie.
Współpraca: Ciechanowski Klub Karate Kyokushin, MOSiR w Ciechanowie oraz Premium Gym.

Za zdjęcia dziękujemy redakcji PULS Ciechanowa.

Ciepłych,
rodzinnych i wesołych
Świąt Wielkiej Nocy

życzy

Zarząd i Pracownicy
PEC Ciechanów Sp. z o.o

kartka s.png

W sobotę, 13 kwietnia,  w Centrum Handlowym Mrówka w Ciechanowie, w godz. 16:00- 18:00 odbędzie się akcja „Zmień bojler na kaloryfer”. Zachęcamy do udziału wszystkich mieszkańców Ciechanowa, szczególnie amatorów sportu, którzy chcą zadbać o sylwetkę na lato i pochwalić się kaloryferem na brzuchu. W programie otwarte treningi, które poprowadzą trenerzy Stowarzyszenia Mazovia ProActiv, pokaz Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin, możliwość pomiaru masy ciała oraz tkanki tłuszczowej a także konkurs z nagrodami. Do wygrania vouchery całodzienne i terminowe do klubu Fitness ze strefą relaksu ufundowane przez firmę Premium Gym oraz karnety na basen od MOSiR w Ciechanowie.

Godz. 16:00- rozpoczęcie wydarzenia, start treningu dla dzieci.
Godz. 16:30- pokaz Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin
Godz. 17:00- start treningu dla dorosłych
Godz. 17:30- konkurs z nagrodami.

Zapraszamy!

Organizatorami wydarzenia są PEC Ciechanów, Stowarzyszenie Mazovia ProActiv oraz Centrum Handlowe Mrówka w Ciechanowie.
Współpraca: Ciechanowski Klub Karate Kyokushin, MOSiR w Ciechanowie oraz Premium Gym.

kaloryfel2.jpg

Misją Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Ciechanowie  jest nie tylko dostarczanie ciepła, ale również działania edukacyjne i dbanie o świadomość najmłodszych mieszkańców Ciechanowa w kwestii ekologii.

W trakcie lekcji ciepła pracownicy PEC Ciechanów opowiadają jak powstaje ciepło, czym jest smog i dlaczego jest dla nas niebezpieczny - a to tylko niektóre zagadnienia, które pojawiły się w trakcie tegorocznych „Lekcji ciepła”.   W projekcie udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe na terenie miasta. W sumie, blisko 600 uczniów. Cykl lekcji ciepła kończy konkurs plastyczny.

„Lekcje ciepła” na stałe zagościły w kalendarzu zajęć miejskich szkół. Tegoroczna edycja była już szóstą z kolei. Pracownicy PEC Ciechanów w ciekawy i przystępny  sposób wyjaśnili dzieciom co to jest plan niskiej emisji, czym jest ciepło, i  jak efektywnie z niego korzystać. Zajęcia rozszerzono także o pojęcie smogu i jego negatywnych skutków dla zdrowia. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały książeczki „Czerwony Kapturek Misja Czarny Smog”. Obejrzały też prezentację multimedialną i uczestniczyły w dyskusji.

Edukacja ekologiczna jest ważnym celem Spółki. Projekt „Lekcje ciepła” jest wyjątkowy, bo skierowany do najmłodszych odbiorców w wieku 6 - 7 lat.

Uczymy najmłodszych troski o  środowisko ponieważ  kształtowanie świadomości  ekologicznej i wpajanie zasad racjonalnego korzystania z energii jest to inwestycja na przyszłość, w zdrowie całego społeczeństwa i lepszą jakość życia w naszym mieście.

Podsumowaniem lekcji ciepła i sprawdzianem na ile efektywne było przekazanie wiedzy jest konkurs plastyczny o tematyce ciepło-energia-ekologia. Uczestnicy mają za zadanie przedstawić dowolną techniką plastyczną swoje skojarzenia do słowa „ciepło systemowe” lub „niska emisja”. Autorzy prac wybranych przez jury konkursowe zostaną zaproszeni do siedziby Spółki i nagrodzeni.  Wyróżnione i nagrodzone prace zostaną opublikowane w kalendarzu ściennym na rok 2020. Zwycięzcy zwiedzą także miejską ciepłownię i zobaczą jak w praktyce wygląda proces wytwarzania ciepła i energii elektrycznej.

Projekt jest częścią działań podejmowanych przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie. Tradycyjnie akcję objął swoim honorowym patronatem prezydent Ciechanowa, Krzysztof Kosiński.

 

Zdjęcia wykonał: Kazimierz Kosmala

Przypominamy, że od 1 stycznia 2019 r. (rozliczenie PIT w 2020 r.) właściciele budynków mieszkalnych jednorodzinnych mogą odliczyć sobie nawet 53 tys. zł. w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Odliczenia dokonać można w wartości 23% wydatków na zakup materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.

Szczegółowe informacje na temat ulgi termomodernizacyjnej, w tym komu przysługuje, jak długo można z niej korzystać czy na co można ponosić wydatki znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem:

https://www.e-pity.pl/ulga-termomodernizacyjna-ocieplenie-domu/

Ulga termomodernizacyjna jest uzupełnieniem działań prowadzonych w ramach programu „Czyste powietrze” zachęcających do termomodernizacji jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

PCertyfikat.jpgrzedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Ciechanowie  otrzymało ważne wyróżnienie tj. certyfikat PreQurs  zaświadczające o redukcji emisji dla całego systemu ciepłowniczego wydawany przez Instytut Certyfikacji Emisji Budynków (ICEB) z siedzibą w Krakowie.  Zaświadcza on, że dostarczane przez PEC Ciechanów ciepło pozwala na znaczne ograniczenie emisji szkodliwych substancji w mieście. Ogrzewanie budynków ciepłem systemowym  jest najlepszym sposobem na skuteczne zmniejszenie zjawiska smogu.

 Instytut opracował metodę pozwalającą oceniać jakość emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń. Posiada on własny, wypracowany proces opiniowania oraz związane z nim certyfikaty, które w czytelny sposób wskazują na redukcję zanieczyszczeń przez poszczególne systemy w zależności od wykorzystywanej struktury paliw i sposobu wytwarzania ciepła Certyfikaty wystawione przez ICEB są dokumentami zaświadczającymi, ile razy dany system ciepłowniczy oraz przyłączone do niego budynki mają mniejszą emisję zanieczyszczeń do powietrza w porównaniu z referencyjnym budynkiem, wyposażonym w średnioważoną statystyczną kotłownię węglową. Takie certyfikaty przyznawane są firmom dostarczającym ciepło systemowe, jak i budynkom. I tak, w zależności od tego, ile razy zmniejszono emisję w danym obiekcie, otrzyma on tzw. klasę redukcji: od H (najniższa) do A z czterema podklasami (A, A+, A++, A+++)

.. Otrzymany przez PEC Certyfikat redukcji niskiej emisji potwierdza, że oferowane ciepło systemowe stanowi wyjątkowo skuteczne narzędzie do ograniczenia niskiej emisji w Ciechanowie. Certyfikat w zakresie niskiej emisji przyznaje ciepłu systemowemu NO SMOG.jpgpochodzącemu z PEC Ciechanów  klasę A z opisem „NE” (NIE EMITUJĘ lub też NO EMISSION). Podstawowym powodem przyznania tej klasy są istotne krotności obniżenia emisji pyłów zawieszonych (TSP) i benzo(a)pirenu przez ciepło systemowe.  

Budynki zasilane ciepłem systemowym dostarczanym przez PEC są neutralne w zakresie niskiej emisji, gdyż w zasadzie nie potrzebują one komina. Budynki takie można oznakować symbolem „NO SMOG”, gdyż zgodnie z systemem certyfikacji ICEB przyznaje się im klasę A z oznaczeniem „NE” (Nie Emituję lub też No Emission). Deweloperzy i inwestorzy, wybierając ogrzewanie budynku ciepłem systemowym od PEC Ciechanów, będą mogli podkreślać, że są one ekologiczne, bo ogrzewane są czystym ciepłem. Budynki przyłączone do naszej sieci maja prawo do certyfikacji i wykorzystywania certyfikatu oraz oznaczenia „no smog”. PEC Ciechanów będzie oznaczać w ten sposób wszystkie nowe budynki ogrzewane ciepłem systemowym oraz obiekty użyteczności publicznej.

Legenda do certyfikatu:

Bez tytułu.jpg