W poniedziałek, 10 czerwca, w siedzibie PEC odbyło się uroczyste podsumowanie kolejnej edycji konkursu plastycznego pn. „ Ciepło systemowe kontra niska emisja”. Przypomnijmy, że w nawiązaniu do przeprowadzonych w styczniu i lutym w ciechanowskich szkołach „Lekcji ciepła” uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną techniką prace plastyczne przedstawiające miejska ciepłownię widzianą oczami dzieci oraz zjawisko smogu.

W sumie wpłynęło 39 prac z pięciu szkół podstawowych, spośród których jury wyłoniło 3 nagrodzone i 10 wyróżnionych osób.

W trakcie poniedziałkowego spotkania w naszej siedzibie prezes PEC Małgorzata Niestępska oraz przewodniczący jury Adam Krzemiński, dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Ciechanowie wręczyli zwycięzcom konkursu nagrody rzeczowe. Uczniowie zwiedzili też Centralną Ciepłownię i zobaczyli  jak w praktyce  wygląda proces wytwarzania ciepła i energii elektrycznej.

Zarówno program Lekcje ciepła jak i podsumowujący projekt konkurs plastyczny wpisują się w działania edukacyjne Spółki, których celem jest kształtowanie u najmłodszych mieszkańców postaw proekologicznych. Warto dodać, że zwycięskie prace zostaną opublikowane w firmowym kalendarzu ściennym na rok 2020.

Nagrody dla dzieci ufundował PEC oraz Urząd Miasta Ciechanów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!